7 MAJA 2021

Aktualności

Mistrzostwa Regionów 2016 w zmienionej formule

15.01.2016

Dziewiąta edycja Mistrzostw Regionów zadebiutuje (6-8 maja 2016 r.) na czterech polach golfowych w kraju na początku maja w zupełnie nowej odsłonie. Zmiany obejmą nie tylko przeniesienie terminu na wiosenny, ale także czas trwania, podział geograficzny, kategorię rankingową oraz kategorię nagród.

Pierwszą znaczącą modyfikacją jest podział Polski na cztery regiony, w których odbędą się mistrzostwa. Mistrzostwa Północy obejmować będą woj. pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz kujawsko-pomorskie, a turniej zorganizowany zostanie przez Postołowo GC. Golfiści z woj. zachodnio-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego walczyć będą o tytuł mistrza i mistrzyni Regionu Zachodniego w Binowo Park GC. Natomiast na polu Rosa Private GC rozegrany zostanie turniej dla zawodników z południowych województw: opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Mistrzostwa Regionu Wschodniego dla województw lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego odbędą się na podwarszawskim polu Sobienie Królewskie G&CC.

pzg_mapa

Zmianie ulegnie również czas trwania zawodów, który zostanie przedłużony do 3 dni. Po drugiej rundzie odbędzie się CUT i do rundy finałowej zakwalifikowane zostaną 72 najlepsze wyniki i remisy.

Ponadto turniejom nadano kategorię SUPER*. Będzie to kolejna okazja na zdobycie punktów do Rankingu PZG w nadchodzącym sezonie. Nagrody będą przyznawane dla kobiet i mężczyzn w kategorii stroke play brutto, a jeśli organizator zdecyduje – również stroke play netto.

Do pobrania: Regulamin Mistrzostw Regionów 2016

Fot. strzalynafairwayu.pl

2016.01.15 Mistrzostwa Regionów 2016 w zmienionej formule.docx